1995-2009 S.D. State Singles & Doubles Dart Tournament
|
|
February 25&26, 2009 Ramkota Hotel ~ Sioux Falls, S.D. | |
---|---|
AAA Division Doubles | |
Champions | James Baxa & Wayne Potter |
5th-6th Place | Jeff Gillespie & Travis Johnson |
Open AA Division Doubles | |
4th Place | Ryan McManus & Sean Berger |
Open A Division Doubles | |
4th Place | John Phillips & Tim Horton |
7th-8th Place | Brett Daggett & Sweet Fischer |
Open B Division Doubles | |
2nd Place | Darryl Nelson & Kyle Glenn |
5th-6th Place | David Palli & Lance Mayer |
Open C Division Doubles | |
Champions | Chad Fodness & Ken Charging |
2nd Place | Nate Holden & Rob Jenkins |
Open D Division Doubles | |
3rd Place | Jen Kranz & Todd Bauer |
Open E Division Doubles | |
5th-6th Place | Jesse Ratajczak & Toby Dede |
Open F Division Doubles | |
7th-8th Place | Larry Richter & Steve Woldt |
Open G Division Doubles | |
5th-6th Place | Jeremy Brown & Ryan Zillgitt |
Open H Division Doubles | |
2nd Place | Andy Ullom & Brett Schneider |
5th-6th Place | Geoff Pfeiffer & Paul Rigo |
7th-8th Place | Jim Olson & Tony Guischer |
Open I Division Doubles | |
5th-6th Place | Derek Brandis & Matt Schelhaus |
Open J Division Doubles | |
Champions | Mark Johnson & Mike Bodewitz |
2nd Place | Leo Bianas & Steve Ziebarth |
4th Place | Ben Kruse & Jeremiah Fry |
7th-8th Place | Cheyenne Ford & Pam Ludwig |
Open K Division Doubles | |
Champions | John Canavan & Randy Klockman |
Open L Division Doubles | |
3rd Place | Casper Niemann & Rodney Anderson |
4th Place | John Hansen & Rick Haeuszer |
Open N Division Doubles | |
7th-8th Place | Laura Fedeler & Lee Plott |
Open O Division Doubles | |
3rd Place | Brian Bunker & Cedric Little Crow |
5th-6th Place | Billie Jo Hurley & John Hurley |
Open P Division Doubles | |
7th-8th Place | Jason Paulson & Staci Paulson |
Open AAA Division Singles | |
Champion | Travis Johnson |
7th-8th Place | Wes White |
Open AA Division Singles | |
Champion | James Baxa |
Open A Division Singles | |
Champion | Ryan McManus |
5th-6th Place | Terry Cormany |
7th-8th Place | Jason Lenz |
Open B Division Singles | |
2nd Place | Randy Verdoorn |
4th Place | Cory Bucholz |
5th-8th Place | Justin Nelson |
Open D Division Singles | |
2nd Place | Shannon Bultje |
Open E Division Singles | |
2nd Place | Lance Mayer |
3rd Place | Nate Hilbrands |
Open G Division Singles | |
3rd Place | Ben Baxa |
5th-8th Place | Lee Sixtoes |
5th-8th Place | Paul Rigo |
Open H Division Singles | |
5th-8th Place | Ryan Bornitz |
Open I Division Singles | |
2nd Place | Adam Hoesing |
3rd Place | Keith VanWoert |
4th Place | Rob Jenkins |
5th-8th Place | Jason Ulrickson |
5th-8th Place | Nathan Schriener |
5th-8th Place | Nathan Simonsen |
Open J Division Singles | |
5th-8th Place | Harry Minor |
5th-8th Place | Jim Olson |
Open K Division Singles | |
Champion | Tom Husman |
5th-8th Place | Eric Ronke |
5th-8th Place | Mark Savold |
Open L Division Singles | |
5th-8th Place | Jen Kranz |
Open M Division Singles | |
4th Place | Tara McManus |
Open O Division Singles | |
Champions | Geoff Pfeiffer |
2nd Place | Lee Plott |
5th-8th Place | Jeff Krogman |
5th-8th Place | Tom Rauenhorst |
Open P Division Singles | |
4nd Place | Jeremiah Fry |
5th-8th Place | Judy Baldridge |
Open Q Division Singles | |
5th-8th Place | Jason Paulson |
Open R Division Singles | |
5th-8th Place | Stacey Rauenhorst |
February 20, 2008 Rushmore Plaza Civic Center Rapid City, S.D. | |
AAA Division Doubles | |
5th-6th Place | Kyle Liddeke & Pete Peterson |
7th-8th Place | Wayne Potter & Wes White |
Open B Division Doubles | |
Champions | Ryan McManus & Sean Berger |
Open C Division Doubles | |
2nd Place | Nate Holden & Rob Jenkins |
5th-6th Place | John Phillips & Tim Horton |
Open D Division Doubles | |
Champions | Harry Minor & Roy AAsheim |
5th-6th Place | Curt Andera & Kevin Neshiem |
Open E Division Doubles | |
5th-6th Place | Keith VanWoert & Robbie Ness |
7th-8th Place | Jesse Ratajczak & Toby Dede |
Open F Division Doubles | |
5th-6th Place | Dave Cole & Josh Cole |
Open G Division Doubles | |
Champions | Barry Kruse & Phillip Knotts |
5th-6th Place | Sonny Ross & Stacey Mulder |
7th-8th Place | Doug VonEye & Todd Mahoney |
Open H Division Doubles | |
5th-6th Place | James Clare & Jody VanRoekel |
Open I Division Doubles | |
7th-8th Place | Jeannie Tucker & Dan Winters |
Open J Division Doubles | |
2nd Place | Dan Snelling & Ryan Bornitz |
Open L Division Doubles | |
7th-8th Place | Janet Dureske & Kelley Mitchell |
Open AAA Division Singles | |
Champion | Kyle Liddeke |
Open AA Division Singles | |
4th Place | Wayne Potter |
7th-8th Place | James Baxa |
Open A Division Singles | |
3rd Place | Jim McManus |
Open B Division Singles | |
2nd Place | Cory Bucholz |
Open C Division Singles | |
2nd Place | Chris Seewald |
Open D Division Singles | |
Champion | John Phillips |
Open E Division Singles | |
5th-8th Place | Todd Bauer |
Open H Division Singles | |
Champion | Matt Jensen |
2nd Place | Frank Kuhnert |
5th-8th Place | Sean Berger |
5th-8th Place | Chad Gordon |
Open I Division Singles | |
3rd Place | Nathan Schreiner |
5th-8th Place | Chad Desy |
Open J Division Singles | |
2nd Place | Toby Dede |
3rd Place | Matt Hagen |
5th-8th Place | Dan Orton |
5th-8th Place | Todd Mahoney |
5th-8th Place | Ryan Bornitz |
Open K Division Singles | |
Champion | Robbie Ness |
5th-8th Place | Jen Kranz |
Open L Division Singles | |
2nd Place | Laura Bormann |
5th-8th Place | Mark Johnson |
Open M Division Singles | |
5th-8th Place | Tara Mette |
Open N Division Singles | |
5th-8th Place | Matt Johnson |
Open O Division Singles | |
4th Place | Jeremy Brown |
Open P Division Singles | |
5th-8th Place | Jen Smith |
February 21 & 22, 2007 Ramkota Inn & The Oaks Hotel Sioux Falls, S.D. | |
AAA Division Doubles | |
5th-6th Place | Elliot Milk & Kyle Liddeke |
Open AA Division Doubles | |
5th-6th Place | Wayne Potter & Wes White |
Open A Division Doubles | |
7th-8th Place | Nate Holden & Tory Haggerty |
Open B Division Doubles | |
3rd Place | James Baxa & Chad Viereck |
5th-6th Place | Louie Anderson & Travis Kolthoff |
Open C Division Doubles | |
Champions | Darryl Nelson & Kyle Glenn |
Open F Division Doubles | |
5th-6th Place | Brent McDermott & Harry Minor |
Open G Division Doubles | |
2nd Place | James Elijah & Jamie Pitts |
5th-6th Place | Lee Plott & Ryan McManus |
Open H Division Doubles | |
7th-8th Place | Jenny Smith & Justin Smith |
Open I Division Doubles | |
5th-6th Place | Corey Luke & Kim Golder |
7th-8th Place | Robbie Ness & Scott Vanwoert |
Open J Division Doubles | |
5th-6th Place | Casper Neimann & Rodney Anderson |
7th-8th Place | Geoff Pfeiffer & Mike Bodewitz |
Open K Division Doubles | |
4th Place | Gina Ziebarth & Steve Ziebarth |
Open L Division Doubles | |
Champions | Aurora Navarete & Roy Aasheim |
7th-8th Place | Judy Baldridge & Trish Mahoney |
Open N Division Doubles | |
Champions | Deb VanEide & Gary Kingsley |
Open O Division Doubles | |
3rd Place | Sara Arneson & Teresa Janis |
4th Place | Darcy Chapman & Lisa DeGroot |
Open AAA Division Singles | |
4th Place | Cole Lee |
5th-8th Place | Kyle Liddeke |
Open AA Division Singles | |
Champion | Wes White |
Open A Division Singles | |
4th Place | Jason Lenz |
Open B Division Singles | |
2nd Place | James Baxa |
Open C Division Singles | |
5th-8th Place | Wayne Potter |
Open D Division Singles | |
5th-8th Place | Shane Stredde |
Open E Division Singles | |
Champion | Todd Bauer |
Open F Division Singles | |
3rd Place | Paul Rigo |
4th Place | Jerry Munkvold |
5th-8thPlace | Jake Jorgenson |
5th-8thPlace | Jeff Dougherty |
Open G Division Singles | |
3rd Place | Rob Swearingen |
5th-8th Place | Kyle Glenn |
Open H Division Singles | |
Champion | Larry McClatchey |
Open I Division Singles | |
3rd Place | Ben Baxa |
5th-8th Place | Corey Pechous |
Open K Division Singles | |
2nd Place | Jim Folkens |
Open L Division Singles | |
4th Place | Jessi Watkins |
Open M Division Singles | |
5th-8th Place | Brian Kruse |
5th-8th Place | Geoff Pfeiffer |
Open N Division Singles | |
4th Place | Josh Cole |
5th-8th Place | Laura Bormann |
Open O Division Singles | |
Champion | Madonna Sixtoes |
February 8 & 9, 2006 Rushmore Plaza Civic Center Rapid City, S.D. | |
Open B Division Doubles | |
4th Place | Dave Cole & Shane Craig |
Open C Division Doubles | |
7th-8th Place | Terry Andersh& Greg Andersh |
Open D Division Doubles | |
3rd Place | Curt Andera & Frank Kuhnert |
Open G Division Doubles | |
4th Place | Kammy Miller & Wayne Potter |
Open I Division Doubles | |
5th-6th Place | Bonnie Kurse & Brian Kruse |
7th-8th Place | Teresa Willson & Pete Willson |
Open J Division Doubles | |
3rd Place | Niki Kemnitz & Joe Kemnitz |
5th-6th Place | Denise Tieszen & Dee Cormany |
Open K Division Doubles | |
7th-8th Place | Brenda Hicks & Lindsey Nopens |
Open E Division Singles | |
5th-6th Place | Jenilee Eitreim |
Open F Division Singles | |
3rd Place | Jamie Frost |
Open I Division Singles | |
5th-6th Place | Kim Papenheim |
Open J Division Singles | |
Champion | Jen Kranz |
5th-6th Place | Laura Bormann |
February 23-24, 2005 Ramkota Inn and The Oaks Hotel Sioux Falls, S.D. | |
AAA Division Doubles | |
3rd Place | Brian Busse & James Goetschius |
4th Place | Gregg Shefner & Joe Sefrna |
Open AA Division Doubles | |
7th-8th Place | Jesse Beaner & Steve Tolrud |
Open B Division Doubles | |
7th-8th Place | Randy Verdoorn & Shane Craig |
Open D Division Doubles | |
Champion | Jason Lenz & John Phillips |
Open E Division Doubles | |
3rd Place | Tonya Ellis & West White |
5th-6th Place | Jeff Dougherty & Ray Hoiness |
Open F Division Doubles | |
3rd Place | James Elijah & Jamie Pitts |
7th-8th Place | Josh Jones & Shannon Brown |
Open G Division Doubles | |
Champions | Laurie & Scott Johnson |
Open H Division Doubles | |
5th-6th Place | Denis Krempges & John Krempges |
Open J Division Doubles | |
2nd Place | Gina & Steve Ziebarth |
4th Place | Pam & Randy Ludwig |
7th-8th Place | Denise Tieszen & Shannon Bultje |
Open K Division Doubles | |
4th Place | Jenilee Eitreim & Nick Kruse |
Open M Division Doubles | |
Champions | Lanita Andresen & Laura Bormann |
Open N Division Doubles | |
Champions | Bonnie & Brian Kruse |
Open A Division Singles | |
5th-6th Place | Wes White |
Open B Division Singles | |
5th-6th Place | Sara Gall |
Open C Division Singles | |
5th-6th Place | Wayne Moen |
Open E Division Singles | |
2nd Place | Shane Craig |
5th-6th Place | Brad Strom |
Open F Division Singles | |
5th-6th Place | Dale Chapin |
5th-6th Place | Scott Johnson |
Open G Division Singles | |
Champion | Jerry Fry |
Open I Division Singles | |
5th-6th Place | Kyle Kuehn |
Open J Division Singles | |
5th-6th Place | Laurie Johnson |
Open L Division Singles | |
4th Place | Kelley Mitchell |
5th-6th Place | Toby Dede |
February 11-12, 2004 Ramkota Hotel Rapid City, S.D. | |
AAA Division Doubles | |
5th-6th Place | Rob Preheim & Willy Beckers |
C Division Doubles | |
Champions | Randy Smith & Wayne Moen |
H Division Doubles | |
7th-8th Place | Kyle Glenn & Roy Aasheim |
7th-8th Place | Drew Heinzmann & Liz Heinzmann |
I Division Doubles | |
Champions | Jodi Newheisel & Amy Farr |
J Division Doubles | |
2nd Place | Amber Chase & Anna Eszlinger |
A Division Singles | |
2nd Place | Russ Pies |
E Division Singles | |
5th-6th Place | Chris Rogers |
F Division Singles | |
5th-6th Place | Brad Strom |
5th-6th Place | Dwayne Anderson |
H Division Singles | |
Champion | Amy Farr |
I Division Singles | |
3rd Place | Jeff Culp |
J Division Singles | |
Champion | Mary Youngman |
3rd Place | Brian Kruse |
5th-6th Place | Toby Dede |
February 19-20, 2003 Ramkota Inn & The Oaks Hotel Sioux Falls, S.D. | |
AAA Division Doubles | |
3rd Place | Gregg Shefner & James Goetschius |
AA Division Doubles | |
2nd Place | Jeff Dougherty & Aaron Smith |
A Division Doubles | |
Champions | Greg Sehr & Russ Pies |
2nd Place | Jeff Thomsen & Joe Southern |
B Division Doubles | |
3rd Place | Chad Soulek & Robin Shaw |
C Division Doubles | |
Champions | Chris Seewald & Jeff Grove |
3rd Place | Darin Anderson & Darrin Hausmann |
5th-6th | Corey Weber & Gary Ristesund |
E Division Doubles | |
5th-6th | Adam Puthoff & Chris Rogers |
F Division Doubles | |
7th-8th | Dee Cormany & Terry Cormany |
I Division Doubles | |
2nd Place | Jim Kenyon & Rachelle Pickens |
AA Division Singles | |
3rd Place | Greg Sehr |
A Division Singles | |
Champion | Chris Seewald |
3rd Place | Jeff Dougherty |
B Division Singles | |
Champion | Russ Pies |
C Division Singles | |
Champion | Darren Stotesbery |
G Division Singles | |
4th Place | Denis Krempges |
H Division Singles | |
2nd Place | Kent Fossum |
I Division Singles | |
4th Place | Jm Schirmacher |
7th-8th | Mark Schenkel |
J Division Singles | |
Champion | Tara Beckers |
K Division Singles | |
4th Place | Mark Miles |
February 7, 2002 Rushmore Plaza Civic Center Rapid City, S.D. | |
AAA Gold Doubles | |
5th-6th | Gregg Shefner & Joe Sefrna |
AAA Silver Doubles | |
CHAMPIONS | Mark Graue & Terry Danielson |
Open AA Doubles | |
3rd Place | Troy Reker & Matt Michaeli |
Open A Doubles | |
3rd Place | Brian Tronson & Dale Hunhoff |
4th Place | Dean Gray & Leo Ennis |
Open E Doubles | |
5th-6th | Dave Knutson & Chad Pollman |
Open G Doubles | |
2nd Place | Mark Jensen & Cap Niemann |
Open J Doubles | |
3rd Place | Renae Sefrna & Ryan Peskey |
7th-8th | Heather Prestin & Trish Mahoney |
Open K Doubles | |
2nd Place | Don Schenkel & Cindy Schenkel |
Open L Doubles | |
CHAMPIONS | Carl Risty & Mike Flanagan |
5th-6th | Beth Mielke & Lisa Painter |
Open M Doubles | |
CHAMPIONS | Joanie Ysbrand & Rhonda Handel |
Open N Doubles | |
3rd Place | Stacy Dougherty & Pat Gallagher |
5th-6th | Dee Cormany & Emily Schultz |
Open A Singles | |
CHAMPION | Jeff Dougherty |
3rd Place | Matt Michaeli |
Open B Singles | |
3rd Place | Chris Seewald |
4th Place | Tracy Elyea |
5th-6th | Brian Otto |
Open C Singles | |
CHAMPION | Mike Richter |
4th Place | Leo Ennis |
Open E Singles | |
3rd Place | James Elijah |
5th-6th | Terry Cormany |
Open H Singles | |
3rd Place | Mark Savold |
Open I Singles | |
3rd Place | Cap Niemann |
5th-6th | Henry Mueller |
Open J Singles | |
5th-6th | Luke Hanish |
Open K Singles | |
5th-6th | Brian Kruse |
February 22, 2001 Ramkota Inn Hotel & The Oaks Hotel Sioux Falls, S.D. | |
Open AAA Doubles | |
2nd Place | James Goetschius & Dave Boy |
Open AA Doubles | |
7th-8th | Damon Beckers & ? |
Open D Doubles | |
5th-6th | Doug Schwartzle & Dan Gibson |
Open F Doubles | |
3rd Place | John Flanagan & Ken Pederson |
5th-6th | Tim Potter & Chris Klopf |
Open G Doubles | |
2nd Place | Travis Kapsch & Chad Mathers |
4th Place | Chad Gordon & Paul Miles |
Open H Doubles | |
3rd Place | Chad Bormann & Jeff Hanisch |
4th Place | Lee Ellis & Bill Otto |
Open I Doubles | |
CHAMPIONS | Henry Mueller & Margie Mueller |
3rd Place | James Baxa & Sue Baxa |
Open J Doubles | |
CHAMPIONS | Brian Bunker & Sonny Ross |
5th-6th | Don Schenkel & Cindy Schenkel |
Open L Doubles | |
CHAMPIONS | Beth Mielke & Faye Twedell |
2nd Place | Liz Mork & Drew Heinzmann |
3rd Place | Trish Mahoney & Helena Vanderziel |
Open AAA Singles | |
5th-6th | Gregg Shefner |
Open AA Singles | |
2nd Place | Jeremy Holtey |
5th-6th | Joe Sefrna |
Open A Singles | |
5th-6th | Steve Burfeind |
Open B Singles | |
CHAMPION | Willy Beckers |
2nd Place | Mike Arendsee |
Open C Singles | |
2nd Place | Darren Stotesbery |
3rd Place | Brian Otto |
7th-8th | Russ Pies |
Open D Singles | |
CHAMPION | Jeff Dougherty |
Open F Singles | |
CHAMPION | Doug Schwartzle |
4th Place | Keith Kammer |
Open H Singles | |
CHAMPION | Tim Potter |
2nd Place | Mike Smith |
7th-8th | Mike Rozeboom |
Open I Singles | |
5th-6th | Chad Gordon |
Open J Singles | |
CHAMPION | Lee Ellis |
2nd Place | John Flanagan |
5th-6th | Darin DeVries |
7th-8th | Pam Knuth |
Open K Singles | |
2nd Place | Jerry Fry |
5th-6th | Marilyn Koistinen |
7th-8th | Bill Otto |
Open L Singles | |
7th-8th | James Delay |
Open M Singles | |
CHAMPION | Beth Mielke |
February 10, 2000 Rushmore Plaza Civic Center Rapid City, S.D. | |
Masters Doubles | |
4th Place | Gregg Shefner & Joe Sefrna |
Open A Doubles | |
3rd Place | Jeff Moan & Jason Robertson |
Open C Doubles | |
2nd Place | Jo Loberg & Jeremy Holtey |
5th-6th | Clay Jensen & Jake Jorgenson |
Open D Doubles | |
5th-6th | Darwin Roskam & Rick Oppold |
Open F Doubles | |
CHAMPIONS | Dave Graue & Mike McGraw |
3rd Place | Margie Mueller & Henry Mueller |
5th-6th | Nan Smith & Wayne Moen |
Open G Doubles | |
CHAMPIONS | Pam Knuth & Brenda White |
5th-6th | Renae Sefrna & Virginia Day |
Open I Doubles | |
CHAMPIONS | Don Schenkel & Cindy Schenkel |
3rd Place | Linda Schenkel & Diane Dimit |
5th-6th | Beth Mielke & Faye Twedell |
7th-8th | Tania Cole & Heather Cole |
Open A Singles | |
4th Place | Mike Arendsee |
Open C Singles | |
5th-6th | Ryan Oswald |
Open E Singles | |
5th-6th | Jarrod Lee |
Open F Singles | |
5th-6th | Ken Pederson |
7th-8th | Cliff Painter |
Open G Singles | |
7th-8th | Mike McGraw |
Open H Singles | |
CHAMPION | Don Schenkel |
5th-6th | Rick Oppold |
Women's A Singles | |
5th-6th | Jo Loberg |
February 11, 1999 100 Music Service Players Convention Center Sioux Falls, S.D. | |
Open AA Doubles | |
7th-8th | Dean Gray & Kent VanRoekel |
Open B Doubles | |
7th-8th | Dan Roth & Doug Christensen |
Open C Doubles | |
3rd Place | Chad Soulek & Greg Kleinsasser |
Open D Doubles | |
4th Place | John Flanagan & Mike Flanagan |
7th-8th | Renae Sefrna & Virginia Day |
Open F Doubles | |
CHAMPIONS | Judy Baldridge & Donna Fauth |
4th Place | Henry Mueller & Margie Mueller |
Masters Singles | |
3rd Place | Brian Busse |
Open A Singles | |
2nd Place | Mike Arendsee |
5th-6th | Rick Wittenhagen |
7th-8th | Justin Blom |
Open B Singles | |
3rd Place | Gene Foster |
7th-8th | Brian Pell |
Open C Singles | |
CHAMPION | Jason Stone |
2nd Place | Jeff Dougherty |
7th-8th | Doug Christensen |
Open D Singles | |
2nd Place | Jake Jorgenson |
Open E Singles | |
4th Place | Jason Bormann |
5th-6th | James Smith |
7th-8th | Cliff Painter |
Open F Singles | |
7th-8th | Henry Mueller |
Women's A Singles | |
3rd Place | Tracey Ogren |
5th-6th | Pam Knuth |
Women's B Singles | |
CHAMPION | Judy Baldridge |
3rd Place | Karri Kreger |
5th-6th | Donna Fauth |
February 12, 1998 40 Music Service Players Rushmore Plaza Civic Center Rapid City, S.D. | |
Masters Doubles | |
4th Place | Nate Knuth & Marty Bartels |
5th-6th | Dave Boy & James Goetschius |
Open A Doubles | |
2nd Place | Neil Schumacher & Dave Taylor |
5th-6th | Brian Busse & Joe Sefrna |
7th-8th | Greg Lambertz & Dave VandenTop |
Open B Doubles | |
CHAMPIONS | Damon Beckers & Dusty Miller |
5th-6th | Wade Carman & Dave Schultz |
5th-6th | Justin Blom & Jason Zomer |
Open C Doubles | |
5th-6th | Brett Brown & Glenn Vanderziel |
Open D Doubles | |
5th-6th | Jo Loberg & Judy Baldridge |
Open Masters Singles | |
5th-6th | Marty Bartels |
7th-8th | Nate Knuth |
Open A Singles | |
CHAMPION | Dave Taylor |
2nd Place | Greg Lambertz |
Open B Singles | |
2nd Place | Dave VanDenTop |
5th-6th | Wayne Jensen |
5th-6th | Cody Klemann |
7th-8th | Jim McManus |
7th-8th | Tim Tripp |
Open C Singles | |
2nd Place | Brian Tronson |
3rd Place | Brett Brown |
5th-6th | Pat Moeller |
7th-8th | Kevin Hammer |
Open D Singles | |
2nd Place | Brad Kruse |
3rd Place | Darin DeVries |
Women's A Singles | |
CHAMPION | Pam Engeltjes |
5th-6th | Shawna Boorman |
5th-6th | Shannon Ottmar |
Women's B Singles | |
5th-6th | Sonja Bury |
1997 20 Music Service Players Holiday Inn Rapid City, S.D. | |
Open A Doubles | |
2nd Place | Cody Klemann & Jason Van Liere |
5th-6th | Neil Schumacher & Dave Taylor |
Open B Doubles | |
7th-8th | Bill McManus & Tim Tripp |
7th-8th | Dave VanDenTop & Wade Carman |
Women's Doubles | |
7th-8th | Renae Peskey & Deb Rasmussen |
Open B Singles | |
2nd Place | Dave VanDenTop |
5th-6th | Wayne Jensen |
5th-6th | Cody Klemann |
7th-8th | Jim McManus |
7th-8th | Tim Tripp |
Open C Singles | |
3rd Place | Bill McManus |
4th Place | Ryan Oswald |
7th-8th | Wade Carman |
1996 20 Music Service Players Holiday Inn Rapid City, S.D. | |
Open A Doubles | |
2nd Place | Cody Klemann & Jason Van Liere |
5th-6th | Neil Schumacher & Dave Taylor |
Open B Doubles | |
7th-8th | Bill McManus & Tim Tripp |
7th-8th | Dave VanDenTop & Wade Carman |
Women's Doubles | |
7th-8th | Renae Peskey & Deb Rasmussen |
Open B Singles | |
2nd Place | Dave VanDenTop |
5th-6th | Wayne Jensen |
5th-6th | Cody Klemann |
7th-8th | Jim McManus |
7th-8th | Tim Tripp |
Open C Singles | |
3rd Place | Bill McManus |
4th Place | Ryan Oswald |
7th-8th | Wade Carman |
November 17-19, 1995 20 Music Service Players Holiday Inn Rapid City, S.D. | |
Open A Doubles | |
2nd Place | Cody Klemann & Jason Van Liere |
5th-6th | Neil Schumacher & Dave Taylor |
Open B Doubles | |
7th-8th | Bill McManus & Tim Tripp |
7th-8th | Dave VanDenTop & Wade Carman |
Women's Doubles | |
7th-8th | Renae Peskey & Deb Rasmussen |
Open B Singles | |
2nd Place | Dave VanDenTop |
5th-6th | Wayne Jensen |
5th-6th | Cody Klemann |
7th-8th | Jim McManus |
7th-8th | Tim Tripp |
Open C Singles | |
3rd Place | Bill McManus |
4th Place | Ryan Oswald |
7th-8th | Wade Carman |